Скрипт доктор це

консультант, котрий допомагає розібратись, що не так зі структурою сценарію. Які лінії провисають і чого не вистачає. Де саме потрібні правки, щоб сценарій зажив. Скрипт доктор не переписує сценарій, він працює зі сценаристом і направляє його на зміни, завдяки правильно поставленним запитанням. Адже працюючи з матеріалом сценарист занадто в нього занурений, свіжий погляд зі сторони є дуже необхідним і важливим.

Щоб проаналізувати текст, скрипт доктор готується, читає сценарій 2-3 рази, робить замітки в сценарії, аналізує кожен епізод і сцену, кожен акт, чи працюють всі складові, від провокуючої події до кульмінації.

Скрипт доктор - це майже психолог для сценариста і сценарія, людина, котра вміє побачити проблему в сценарії, вміє почути, що хоче сценарист і допомагає сценаристу побачити шлях в якому треба рухатись, щоб отримати бажаний результат.

Гарний скрипт доктор не пише за сценариста, не дає готових рішень, інакше сценарій втратить бачення сценариста і перетвориться на бачення скрипт доктора, скрипт доктор направляє. Його головна місія відкрити джерело натхнення всередині сценариста, показати, в подекуди в тупиковій ситуації, ще один шлях для вирішення задачі, котра стоїть перед ним.

Скрипт доктор - не конкурент сценариста і не його вирок, скрипт доктор - союзник сценариста, помічник і опора.