сценарна лабораторія FILM AVE.

“Аудиторію дуже складно задовольнити, даючи їм спецефекти, але її легко задовольнити, якщо ви даєте їй гарну історію.” – СТІВЕН СПІЛБЕРГ

Заснована в 2018, підтримана УКФ.

За рахунок цієї лабораторії ми хочемо допомогти сценаристам покращити їх сценарії і знайти нові шляхи у роботі з їх текстами. Ми створюємо умови для проведення ґрунтовного девелопменту. Саме тому для нас важливо, щоб сценарій був на стадії, принаймі, другої чернетки (second draft). Щоб вже була продумана і побудована головна лінія та персонажі, і сценарист з максимальною користю для себе провів час в цій лабораторії і вийшов з неї з готовим сценарієм, або з максимально наближеним до фінальної версії.

Наша лабораторія розрахована на професіоналів, які вже мають досвід написання сценаріїв. Часу навчати людей писати сценарії в рамках саме цієї лабораторії немає. Нам важливо, щоб поради, котрі отримають сценаристи, були для них зрозумілі, актуальні і на часі.

Чому ми приймаємо сценарії повнометражних фільмів на стадії другої чернетки? Так само, як правити колір і деталі в ескізі малюнку - марна трата часу, так і проводити ґрунтовну роботу з аналізу в ескізі сценарію, котрий ще може не один раз змінится - зайве витрачання ресурсів. Це визначило зазначену стадію сценарію для подачі на розгляд лабораторії.

Зацікавленість продюсера в проекті для нас важлива з двох причин:

1. Ми хочемо, щоб сценарій, котрому ми присвячуємо свій час і ресурс був реалізований, а наявність досвідченого продюсера істотно збільшує ці шанси.

2.Ми хочемо, щоб необхідність правок, до котрих прийде сценарист були усвідомлені також і продюсером. Якщо продюсер погоджується відправити сценарій на доопрацювання до лабораторії, значить він погоджується з тим, що в сценарії є, що вдосконалювати.

Здебільшого робота у сценарній лабораторії "Кіно Авеню" проходить за класичною схемою: скрипт-докторінг, груповий аналіз, усамітнення і переписування сценарію у спеціально організованій резиденції (цього року місцем для резиденції стане карпатське селище Буковель, Україна), та читка переписаного сценарію перед фокус групою.

Також лабораторія має і експериментальну частину: розбір характерів та мотивів персонажів з психологом, завдяки акторам і проведення практики системних розстановок по Берту Хелінґеру адаптованої для поліпшення сценарної історії і більш глибокого розкриття мотивів персонажів. Вибір сценаріїв робиться на користь тих, яким на нашу думку, лабораторія може дійсно допомогти стати краще.

Сценарна лабораторія Film Ave.включає в себе:

- груповий аналіз;

- психологічна системна розстановка сценарію (за системою Берта Хелінгера);

- скриптдокторинг сесія з європейським і українським скриптдокторами

- сценарна резиденція (4 тижні)

- практичний експеримеентальний блок на снові розстановок Берта Хелінгера для сценаристів

- сценарний докторинг з локальними та міжнародними професіонали

- читка сценарію перед фокус групою.

НАШІ УЧАСНИКИ в 2018р.:

 • ОЛЕКСАНДР КУМАНСЬКИЙ
 • Сценарій повнометражного фільму "ВІДСІЧ"

  ЛОГЛАЙН Молода красуня протистоїть підлому й безкарному поліцейському, якому вона припала до душі. Він поставив їй умову: або будеш моєю, або перетворю твоє життя на пекло.

  БІОГРАФІЯ

  Народився в райцентрі на Кіровоградщині, вчився у кораблебудівному інституті в Миколаєві. Має диплом інженера-електрика, працював у конструкторському бюро. 1989 року залишив режимну контору і подався на вільні хліби. В результаті життєвих перипетій прийшов до написання сценаріїв. Спочатку були різні телепередачі, потім документальний фільм "Трагедія Стаханова", згодом сценарії серіалів для російських продакшенів. Не оминула доля писаниною в якості "негра". Спробував писати своє. Історія "Тоталізатор" була відзначена на кількох конкурсах. Спробував написати щось в іншому жанрі. Вийшла драма з елементами комедії.

  ФІЛЬМОГРАФІЯ

  ВЕЗУХА, мультсеріал - сценарист
  ЙОД, сатиричний кіноальманах - сценарист
  МОСКВА. ТРИ ВОКЗАЛА, детективний серіал - сценарист
  ВЕРНОЕ СРЕДСТВО, медичний серіал - сценарист
  ТРАГЕДІЯ СТАХАНОВА, документальний фільм - сценарист

 • СЕРГІЙ БАЖЕНОВ
 • Сценарій повнометражного фільму "ВОЛЯ"

  ЛОГЛАЙН

  1918 року агент Української Держави Максим Кривоніс та польська авантюристка Агнєшка Бжезінська об’єднують зусилля, щоб вирвати з рук більшовиків стародавній артефакт, який може змінити долю України та всього світу.

  БІОГРАФІЯ

  Народився 1981 року у Києві. Закінчив Київський політехнічний інститут та Всеросійський державний інститут кінематографії (ВДІК). З 2014 року працює в сфері кіно та телебачення. Автор сценаріїв п’яти ігрових телевізійних серіалів. Премії конкурса “Коронація слова 2018” за сценарії “Неповернення” та “Ім’ярек”.

  ФІЛЬМОГРАФІЯ

  НЕПЕРЕВЕРШЕНА П'ЯТІРКА, 2018, телесеріал - сценарист ПРОВІДНИЦЯ, 2018, телесеріал - сценарист ІНСПЕКТОР КУПЕР. НЕВИДИМИЙ ВОРОГ, 2017, телесеріал - сценарист АКАДЕМІЯ, 2016, телесеріал - сценарист БЕЗОДНЯ, 2014, короткий метр — сценарист та режисер. СПРАВА ЛІКАРІВ, 2014, телесеріал - сценарист ПРИМНОЖУВАЧ, 2013, короткий метр — сценарист та режисер ВАСЯ ЛОЖКІН. ПАНК-ХУДОЖНИК, 2012, документальний фільм — режисер

 • КОСТЯНТИН КОНОВАЛОВ
 • Сценарій повнометражного фільму "ДОКТОР"

  ЛОГЛАЙН

  Військово-морський лікар Павло Єресько, відступаючи 1942 року з Криму, провів у човні в Чорному морі 36 днів без води та їжі. Напівживого втікача підібрали турки, але німці зажадали його видачі як військовополоненого. Турки не пішли на це і організували операцію про переправленню лікаря до Грузії.

  БІОГРАФІЯ

  Народився 18 липня 1974 року.

  Освіта: Київський державний університет мистецтв (режисура кіно), NY Film Academy - Los Angeles Film School, film directing.

  Англійська мова вільна, іспанська добра.

  Проживання: місто Київ.

  ФІЛЬМОГРАФІЯ

  КРУТИ 1918, 2018 - сценарист

  ТОЙХТОПРОЙШОВКРІЗЬВОГОНЬ, 2011 - сценарист

  ЛЮБЛЮ І КРАПКА, 2011 - сценарист

  ПОЛЮВАННЯ НА ВЕРВОЛЬФА, 2009 - сценарист

  АЛЬПІНІСТ, 2009 - сценарист

  НЕ ПЫТАЙТЕСЬ ПОНЯТЬ ЖЕНЩИНУ, 2008 - сценарист

  АКТЕР, ИЛИ ЛЮБОВЬ НЕ ПО СЦЕНАРИЮ, 2008 - сценарист

  ОЛЕКСАНДР ДОВЖЕНКО. ОДЕСЬКИЙ СВІТАНОК, 2015 - сценарист, режисер реконструкцій, креативний продюсер

  ЕКСПЕДИЦІЯ, 2014 - сценарист та режисер

  АНЯ, «ВОЛГА», РОК-Н-РОЛЛ, 2011 - сценарист та режисер ЧОРНОМОРСЬКИЙ ФЛОТ 1941-1945, 2010 - сценарист та режисер

 • Eugen Bazhenov
 • Сценарій повнометражного фільму "ANOTHER GLOBE"
 • Andriy Khoholkin
 • The full length script "KLEMAN OR THE STROY OF ONE GUILLOTINE"
 • Oleksyi Umansky
 • Andryi Yevstratenko
 • The full length script "ON THE DISTANCE OF THE WATER"
 • Mykola Kyrylchuk
 • The full length script "THE LIGHT OF FREEDOM"
 • Victoria Trofimenko
 • The full length script "YAKIV"

  OUR TEAM in 2018:

  режисер, сценарист, продюсер

 • ВІКТОРІЯ ТРОФІМЕНКО
 • ініціатор і куратор проекту

  Режисер і сценарист х/ф "Брати.Остання сповідь", котрий було відзначено на низці міжнародних кінофестивалів, серед них три - групи "А".

  Учасник міжнародних сценарних лабораторій. Працює над поточними проектами "Яків" (оригінальний сценарій) - наразі єдиний проект від України, що потрапив до професійної сценарного практикуму eQuinoxe (Німеччина). "Дауншифтинг" (сценарій Вікторією писався в співавторстві з Романом Горбиком) - єдиний український проект, котрий пройшов професійну лабораторію "Екран+" при студії Анджея Вайди (Варшава). Сценарист постановочної частини фільму режисера Чеда Грасіа "Sex in USSR" (США) - на стадії постпродакшн. Викладає в Київському національному університеті театру, кіно і телебачення ім. І.К. Карпенка-Карого. Засновниця кінокомпанії "АЛЬБА ФІЛЬМ".

  сценарист, скриптдоктор

 • П'ЄР ХОДГСОН (Франція)
 • скрипт-доктор

  Закінчив Оксфордський університет (Великобританія), отримав сутпінь PhD з політології в Єльському університеті (США). Після нетривалої політичної практики почав займатись медіа. В 1988 році стає виконавчим директором на Британському телебаченні в Лондоні і починає писати сценарії до документальних фільмів і серіалів. Співпрацює з португальським продюсером Pfulo Branco і з Joaquim Pinto. Пізніше присв'ячує себе повністю сценарній діяльності і переїзджає до Франції, де розпочинає співпрацю з режисером Philippe Grandrieux. Разом вони створюють сценарій до першої культової картини режисера - фільму жахів "Темрява" ("Sombre"). Також П'єр співпрацює з Jerome de Missolz - одним з найвідоміших документалістів Франції. П'єр привносить у роботи Жерома драматургічну виважену сценарну концепцію, створені в їх тандемі фільми потрапляють у Канни у програму "Особливий погляд", де викликають неабияку реакцію. Надалі П'єр Ходгсон зосереджує свою увагу на більш традиційному напрямку роботи зі сценарієм. Співпрацює паризькою продакшн студією Agat, а також із міжнародно визнаними режисерами і сценаристами, зокрема з режисером Раулем Пек, керівником кіношколи La Femis (Париж). П'єр Ходгсон займається сценарним докторінгом, співпрацює з кінолабораторією Torino Film Lab (Італія), а також співпрацює з європейською сценарною лабораторією Groupe Ouest, яка допомагає багатьом молодим кінематографістам створювати фільми, які отримують головні призи на великих кінофестивалях світового рівня.

  режисер, сценарист

 • ТАРАС ТКАЧЕНКО
 • ментор, скрипт-доктор

  Режисер і сценарист х/ф "Гніздо горлиці", котрий було відзначено на міжнародних кінофестивалях і який став переможцем української національної кінопремії "Золота дзиґа" 2017 року в шести номінаціях з восьми (за найкращий фільм, режисуру, головну жіночу роль, жіночу роль другого плану, та чоловічу роль другого плану).

  Має в доробку низку документальних фільмів і серіалів. Тривалий час викладав в Київському національному університеті театру, кіно і телебачення ім. І.К. Карпенка-Карого. Викладає в Ukrainian Film School (кіностудія FILM.UA)

  сценарист, продюсер

 • МАКСИМ ДАНКЕВИЧ
 • скрипт-доктор

  сценарист художніх фільмів "Незламна", "Ніч святого Валентина".

  Почав кіно кар'єру в якості співзасновника і співвласника компанії "Патріот Рентал". Після чого заснував продакшн-компанію "Гулівер фільм", якою тривалий час керував. В 2013 стає креативним продюсером "Сістерс продакшн". В 2014 році стає головним продюсером кіно-серіального виробництва ТРК Україна. В 2015 році стає генеральним продюсером 3STV. В 2018 стає співзасновником, сценаристом і продюсером компанії "Inner Gravity Pictures" (USA/Україна).

  Співпрацював на декількома проектами з Ліндою Сегер. Серед них - "Чорний ворон" (2017), на стадії пре-продакшену. Навчався сценарній майстерності: New York Film School online UCLA, семінари Семінари Роберта Маккі Stanton's майстер класи, засновані віце-президентом студії "Pixar" Ендрю Стентоном.

  психолог, актриса

 • ВІКТОРІЯ КОРСУН
 • системний розстановник

  Після закінчення Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого, отримує спеціальність практикуючого психолога на факультеті психології в Міжрегіональній академії управління персоналом. Згодом підвищує кваліфікацію по психотерапії в Українській військово-медичній академії. Пройшла більше двадцяти міжнародних освітніх програм і семінарів в ведучих центрах психології в Україні, Росії, Польщі. Практикуючий психолог з 15 річним стажем. Приватний консультант з 2003 року. Член українського союзу психотерапевтів з 2007 року. Член Українського Союзу Супервізії і Коучингу з 2017 року.

  Член Союзу кінематографістів Украини з 1993 года.

  сценарист, журналіст

 • АНАСТАСІЯ ХАРЛАМПОВА
 • координатор проекту (лінійний продюсер)

  Отримала освіту в Київському міжнародному університеті ім. Тараса Шевченка (Інститут журналістики). Закінчила сценарний курс Ukrainian Film School (кіностудія FILM UA) випуск 2017р.

  Працювала журналістом в друкованих виданнях і на ТБ (телеканал СТБ). В доробку має дебютний оригінальний повнометражний сценарій "Відступники" та короткометражний сценарій "Зустріч/Поїзд", написаний в співавторстві з режисером Павлом Цибенко.

  актриса

 • ОЛЕКСАНДРА ОЛІЙНИК
 • асистент куратора проекту

  Викладач акторської майстерності в Київському національному університеті театру, кіно і телебачення ім. І.К. Карпенка-Карого.

  Навчалась акторській майстерності в: Нью-Йоркському Університеті (США); Інституті імені Єжи Гротовського (Польща); Літній Академії Микити Міхалкова (Росія); Лабораторії The Watermill Center (США); The John F.Kennedy Center for Performing Arts (США); Київському національному Університеті театру, кіно і телебачення ім. І.К. Карпенка-Карого.

  Має акторський досвід в театральних і кінопостановках, в Україні і в США.