ОНЛАЙН ПРАКТИКУМ З ВІДОМИМ АВСТРАЛІЙСЬКИМ СКРИПТ ДОКТОРОМ КЛЕР ДОББІН

Клер Доббін - Австралійський скрипт доктор, в 2019 році була відзначена нагородою Джила Роба представниками кіноіндустрії штата Вікторії (Австралія) за видатні лідерські здібності, досягнення і служіння кіноіндустрії.

Екс-голова Міжнародного Мельбурнського кінофестивалю (MIFF) (2000- 2019) Клер Доббін сценарний доктор, котра працює зі сценаристами і сценарними агентствами.

Клер працює на світовому рівні, найчастіше зі сценаристами в Австралії, Новій Зелландії, Азії, Індії, Близького сходу, Великобританії, Німеччини, Італії, Фінляндії і Норвегії. До грудня 2019 Клер була Заступником Президента та багаторічним ментором Міжнародної сценарної лабораторії eQuinoxe Europe.

Протягом 14 років Клер була директором Мельбурнського Офісу Австралійського Національного Екранного Агентства, та була Старшим Виконавчим Директором - з підтримки розвитку та виробництва ключових австралійських фільмів та кінорежисерів.

Вона викладала в Мельбурнському Університеті Вікторіанського Колледжу Мистецтва Victorian College of the Arts (VCA), Королівському Мельбурнському Університеті Технології (Melbourne University's Victorian College of the Arts /VCA) та в Лондонському Королівському Холовей Коледжі (London's Royal Holloway College). Проводила освітні практикуми і майстер класи на кінофестивалях в Абу Дабі, Бангалорі, Кералі, Мумбаї, Королівській Іорданській кіно комісії, Раві Санденс Кіно Лабораторії і Азійській програмі для розвитку кіно в Азії та ін.

Вона була членом жюрі на Індійському Кінофестивалі в Бенгалуру (Bengaluru Film Festival), Іспанському Валадолід Міжнародному кінофестивалі (Valladolid International Film Festival) і Фаджр Іранському Кінофестивалі (Fajr Film Festival), а також у Колегії фестивалю письменників Мельбурна та в Культурно-консультативній раді міста Мельбурн.

Серед переліку фільмів, з якими Клер Доббін співпрацювала Ново Зелландський фільм "Темний кінь" (офіційна селекція в Торонто і Ротердамський Міжнародні Кіно Фестивалі), Фінський фільм "Глупе Молоде Серце" (Toронто і Берлін), Ново Зелландське "Шоу рук" (Монреаль), Новозелландський "Гора Сіон", Австралійський "Перегони кохання" (Венеція, Бусан, SxSW, Карлови Вари, Трайбека), та на завершальній стадії пост продакшена "Справедливість Королля Зайчика" The Justice of Bunny King. В її незчисленні консультації, під час різноманітних лабораторій, входять і такі фільми як Астралійський Rabbit Proof Fence, Mallboy, In My Father's Den, Holding the Man, and Candy.

ЧОМУ сценарний воркшоп?

У ці безпрецедентні часи ми прагнемо від сценаристів історії, які ми інстинктивно розуміємо, які допомогли б нам осмислити наше життя. Наш голод для образних, надихаючих, переконливих історій ніколи не був настільки нагальним. Але чудовий сценарій повинен бути набагато більше, ніж геніальною ідеєю. Продюсери, інвестори, актори та торгові агенти шукають сценарії, які не лише творчі та оригінальні, але добре розроблені з міцною структурою, переконливими героями та складним сюжетом. Що це означає для письменника, це переписування - і переписування - процес, який значно покращиться, якщо керуватиметься досвідченим та прихильним сценарним воктром / редактором та продюсером сценарію.

Сценарна лабораторія Film Ave створена для:

 • потенційних скрипт докторів/ скрипт редакторів, котрі бажають розвинути свої здібності співпрааці зі сценаристами
 • сценаристів з потужними історіями, котрі хочуть підняти свої сценарії на якісно наступний рівень.
 • продюсери, котрі прагнуть вдосконалити свої навички зі сценарної майстерності.
 • РОБОЧА МОВА - АНГЛІЙСЬКА

  (для тих, хто не володіє англійською буде організовано синхронний переклад українською)

  Структура практикуму

  Практикум буде проводитися в режимі онлайн протягом 4 тижнів, одна тригодинна сесія на тиждень, котра включатиме роботу над написанням / переглядом фільмів / співпрацю.

  Наприкінці цього курсу, у створеній закритій фейсбук групі, учасники семінару, як випускники лабораторії, зможуть продовжувати спільну роботу, обговорити ідеї, розробляти свої сценарії та взагалі підтримувати один одного. Курс буде обмежений 12 учасниками. Двоє з 12 учасників матимуть можливість надати свої сценарії для роботи над ними протягом лабораторії, в групі, під час навчання. Якщо таких двох бажаючих не буде, для роботи будуть використані сценарії з відомих фільмів. Інші десять учасників становитимуть сценаристи / потенційні редактори сценаріїв / режисери та продюсери.

  Хоча учасники, можливо, не планують стати скрипт доктороми, від усіх очікується, що вони братимуть участь у дискусіях / домашніх завданнях щодо скрипт докторингу - завжди зосереджуючись на тому, як сценарії можуть бути посилені. Ми застосовуємо цей підхід, тому що всі ми в кіноіндустрії, незалежно від ролей, повинні завжди вдосконалювати своє розуміння втілення історії на екрані та того, як вони могли б бути сильнішими.

  Окрім написаних «домашніх завдань» після кожної сесії, від учасників очікується перегляд фільмів між сесіями, оскільки ми використовуватимемо ці фільми як основу дискусій про сценарій.

  Курс буде структуровано, як зазначено нижче.

  Курс буде структуровано, як зазначено нижче.

  Підготовка до 1 тижня: усім учасникам потрібно буде переглянули призначений фільм під час підготовки до першого заняття).

  1 тиждень (перший день) 8 серпня

  Тема: Як працюють екранні історії.

 • Які основні елементи екранних оповідань та чим вони відрізняються від прозових оповідань.
 • Обговорення ключових елементів екранного втілення та те, як їх можна використовувати для керування вашою історією.
 • Обговорення зазначеного фільму, стосовно цих елементів.
 • DОбговорення ролі скрипт доктора / редактора сценарію.
 • Підготовка до 2 тижня

  Переглянути зазначений фільм.

  Прочитайти сценарій 1 і підготувати примітки для автора сценарія.

  2 тиждень (2 день) 15 серпня

  Тема: Розуміння ключових драматичних елементів різних сценаріїв.

 • Фільм, який усі переглянули з точки зору основних драматичних елементів
 • Обговорення сценарію 1 - як підійти до редагування сценарію
 • Підготовка до 3 тижня

  Прочитайти сценарій 2

  Написання аутлайну

  3 тиждень (3 день) 22 серпня

  Тема: Драматичний конфлікт та небезпека.

 • Обговорення цих принципів екрана стосовно фільму, який всі переглянули
 • Обговорення сценарних принципів стосовно сценарію 2
 • Підготовка до 4 тижня:

  Перегляд фільму та підготовка звіту про сценарій стосовно екранних елементів, про які йшлося раніше.

  Підготовка логлайну до уявного художнього фільму

  4 Тиждень (4 день) 29 серпня

  Тема: Стати скрипт доктором.

  Логлайни пітчаться в групі з різноманітними учасниками, котрі виконують роль скрипт доктора, згідно обговореним елементам в попередніх сесіях-заняттях.

  Завершення обговорення.