ВІКТОРІЯ ТРОФІМЕНКО

кінорежисерка, сценаристка, креативна продюсерка

Вікторія працює над   скрипт докторингом з наступними форматами:

 • повнометражні фільми (авторські і для широкого загалу)
 • анімація
 • короткі метри
 • трітменти
 • Її робочі мови:

 • Українська
 • Російська
 • Англійська
 • У якості кіносценаристки Вікторія написала наступні сценарії до повнометражних фільмів: "Дауншифтинг", "Яків", "Брати. Остання сповідь", "Секс в радянському союзі" - реж. Чед Грасіа (США), "Вєрка" - один з фільмів в альманасі "Дорога", короткометражна анімація "Дівчинка і повітряний змій".

  Її проект "ДАУНШИФТИНГ" (development period) став першим українським проектом, котрий відібрали в програму "EKRAN +" program (Варшава). А також проект "ЯКІВ" (development period) був першим і поки єдиний український проект, котрим було відібрано до програми "eQuinoxe Europe" vol.21 (Німеччина) .

  Її повнометражний фільм "Брати. Остання сповідь" став першим Українським фільмом за часів незалежності України, котрий було відібрано на три кінофестивалі групи "А" (Гоа, Москва, Шанхай) , на одному з них (ММКФ) фільм він отримав дві нагороди, не рахуючи дрібніші фестивалі .

   

  Вікторія Трофіменко викладає режисуру в Київському Національному Університеті Театру, Кіно і Телебачення ім. Карпенка-Карого, а також в Українській Кіно Школі UFS (Film UA).

  В 2018 році Вікторія заснувала Film Ave. освітню лабораторію для професіоналів.

  На разі у неї три повнометражні проекти на стадії девелопменту і фондрайзингу.

  Її повнометражний фільм "Брати. Остання сповідь" отримав дві нагороди ( приз Святого Григорія за кращу головну жіночу роль ) і приз російських кінокритиків на Московському Міжнародному Кінофестивалі. Найкращий сценарій на Міжнародному Кінофестивалі "Кіношок", Кращий Дебют на Румунському Міжнародному Кінофестивалі. Приз Жюрі на Багдадському Міднародному Кінофестивалі...

  У якості запрошеного лектора Вікторія проводить різноманітні воркшопи і майстер класи в комерційних і державнх закладах освіти (Київський Інститут Міжнародних відносин Університета ім. Тараса Шевченка, Кінофестиваль "Молодість", ISEC).

  Вікторія виступає у якості жюрі на міжнародних кінофестивалях. Член жюрі головного конкурсу міжнародного кінофестиваля "Молодість" 2020, Член відбіркового комітету стипендії Fulbright (2019) American House Fellowship . Член жюрі XXIV міжнародного фестивалю анімаційних фільмів "KROK-2017: в Рідній гавані". З 2020 Експерт Українського Культурного Фонду.

  Вікторія проходила курс Роберта Маккі "Історія на міліон" і курс з роботи скриптдоктором з Клер Добін .